1. Ana Sayfa
  2. Blog
  3. Whatsapp Profilime Kim Baktı?

Whatsapp Profilime Kim Baktı?

Whatsapp Profilime Kim Baktı

Whatsapp Profilime Kim Baktı?

İletişimin oldukça kolay bir hale geldiği günümüzde, artık cebimize sığacak kadar küçülen telefonlar aracılığıyla pratik ve çeşitli yöntemlerle iletişim kurulabiliyor. Bilindiği gibi bunlardan biri de Whatsapp. İlk çıktığı gün ardından tüm dünyada olduğu gibi, ülkemizde de hızlı bir şekilde yaygın olan Whatsapp, kullanıcılara internet üzerinden mesaj atma ve alma özellikleri sunuyor. Ancak zaman ilerledikçe ve imkânlar da arttıkça artık kullanıcıları Whatsapp profillerine kimlerin baktığını da merak etmeye başladı. Bundan sonra Whatsapp profilime kim baktı? Sorusu pek çok kişi tarafından araştırıldı ve bu kapsamda pek çok uygulama piyasaya sürüldü. Ancak kısa süre sonra bunların işe yaramadığı da anlaşıldı.
Whatsapp profiline kimlerin baktığı görülebiliyor mu? Bu sorunun cevabı “evet” olarak kesin verilebilir. Ancak burada indirmeniz gereken farklı bir uyguluma değil, yine Whatsapp. Ancak bu, diğerinden farklı olan ve eski sürümüne göre yeni özellikleri bulunan ve görece daha yeni olan bir program. Kullanma mantığı aynı olduğu için nasıl kullanılır? Gibi sorunlar en başında yer almıyor. Peki, Whatsapp profilime kimler baktı nereden öğrenilir?

En iyi Roblox Oyunları 2021

Whatsapp Profile Bakanları Görme

Eğer gerçekten profilinize kimlerin baktığını merak ediyorsanız ve meraktan gece rahat edemiyorsanız, Whatsapp+ Plus uygulamasını indirebilirsiniz. Uygulama ücretsiz olup, kullanma şekli de öncekiyle aynı. Tek farklılığı kullanıcılara sunduğu özellikler. Bu program da Whatsapp’ın arkasında olan firma tarafından çıkarıldığı için resmi bir uygulama.  Ancak iki Whatsapp uygulamasını kullanamayacağınız için, ilk önce mevcut uygulamanızı silmeniz gerek. Arzunuz halinde konuşma yedeklerinizi silebilir ya da alabilirsiniz.
Ardından Google Play Store üzerinden Whatsapp+ Plus uygulamasını aratarak, ücretsiz olarak indirmeniz gerek. Program kurulduktan sonra önceki versiyondan sohbet geçmişini almışsanız, buraya herhangi bir problem olmaksızın ekleyebilirsiniz. Programı incelerseniz, eski Whatsapp ile çok benzer olduğunu da hemen fark edeceksiniz. Ancak burada eklenen yeni özellik ve ayarlar, tüm kullanıcılara hayallerindeki özellikleri sunuyor. Bunun için Whatsapp ana ekranının, sağ üst köşesinde bulunan alt alta üç noktaya tıkladığınızda, More Options (daha fazla ayar) seçeneğine tıklarsanız, bunlara erişebilirsiniz.
Peki, More Options ne özellikler bulunduruyor? Bu sayede rehberinizde olan ve Whatsapp uygulaması kurulu olan bir kişi çevrimiçi olduğunda bir ileti alabilir, böylece takip etmek istediğiniz kişilerin hangi dakika çevrimiçi olduklarını dakika dakika not alabilirsiniz. Siz uyurken bile ileti aldığınız için gece açık olup, olmadığını da kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Bu konuda artık şüpheli düşüncelere kapılmak da ortadan kalkıyor. Bunun haricinde 30MB’dan 1GB’a yükseltilmiş medya gönderim sınırıyla istediğiniz dosyayı atabilir, mavi tıkları kaldırabilir, çevrimdışı konumdayken olanları takip edebilir, tema değiştirebilir, her zaman çevrimiçi konumda olabilir ve 100 adet fotoğrafı eş zamanlı gönderebilirsiniz. Eğer aynı anda birden çok konuşma balonu görmek istiyorsanız, bu seçenek de mevcut. Bu özelliklerden bir tanesi de profilinize kimlerin baktığını görme. Bunun için ilk yapmanız gereken Main / Chats Screen menüsüne girmek.
Eğer profilinize bakanları görmek istiyorsanız, burada girmeniz gereken alt kategori Contact Online Toast. Eğer Türkçe kullanıyorsanız, ekranda sayı olarak 2.5 ile gösteriliyor. Buna girdikten sonra Show Contact Online Toast yazısını aktif ederseniz, istediğinizi bulabilirsiniz. Bu seçeneğin numarası ise 2.5.1.
Bu ayarı yaptıktan sonra, artık günlük olarak profilinize bakanları görebilirsiniz. Peki, bu nereden olur? Eğer Whatsapp+ Plus uygulamasının günlük dosyasına erişirseniz, gün gün kimlerin sizi ziyaret ettiğini görebilirsiniz. Bunu test etmek istiyorsanız, bir arkadaşınızdan rica edebilirsiniz.
Peki, günlük dosyası nerede? Buraya gelmeden önce eklememiz gereken, Whatsapp+ Plus aslında hemen sizi kimlerin ziyaret ettiğini göstermiyor. Ancak kesin doğru olan bir sonuca erişmek de mümkün. Peki, bu nasıl olur?
Eğer yukarıda bahsettiğimiz Options kısmına gelirseniz, 8 rakamı ile belirtilen “Open Log”  dosyasına erişebilirsiniz. Bu dosyanın simgesi ise bir metin belgesi olarak belirlenmiş. Buraya girerseniz, gün içerisinde olan etkileşimleri görebilirsiniz. Peki, burada profile bakanlar nasıl görülür? Eğer bu listede sizinle mesajlaşmayan bir kişi günlük listenize kaydedilmişse, profiliniz bir ziyaretçi almak demektir. Dolayısıyla böylece, oldukça kolay bir yöntemle ziyaretçilerinizi öğrenebilirsiniz. Ancak belirttiğimiz üzere, doğrudan ziyaretçileri görme henüz mümkün değil.

Whatsapp İndirmek için Tıklayın

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Oyun Haberleri ve Hata Çözümlerini, Rehber Makaleleri ile sizleri buluşturuyor ve her şeyden ilk haberdar olmanızı sağlıyorum. Furkann.net adresinden detaylı bilgilerime erişebilirsiniz.

Yorum Yap