Whatsapp Durumunda Nasıl Müzik Paylaşılır

Whatsapp Durumunda Nasıl Müzik Paylaşılır

Whatsapp Durumunda Nasıl Müzik Paylaşılır?

İnternet üzerinden mesajlaşma hizmeti sunan Whatsapp, pek çok özelliğe sahip. Bunlardan bir tanesi de durum eklemek olup, kişiler fotoğraf ya da video gibi paylaşımları buradan yapabiliyor. Whatsapp uygulamasını herkes kullansa da, durum paylaşımına önem veren kişilerin bildiği gibi bazı kişiler müzik paylaşabiliyor. Peki, Whatsapp durumunda nasıl müzik paylaşılır? Öncelikle burada üçüncül kişiler tarafından üretilen uygulamaların kullanılması gerektiğini söyleyelim. Bu uygulamalardan birini tanıtmış olduğumuz yazımızda gerekli adımları takip ederseniz, durumunuzda müzik paylaşımına başlayabilir, insanlara sevdiğiniz parçaları dinletebilirsiniz.

Ekranı Kırık ve USB Hata Ayıklama Modu Kapalı Modu Kapalı Telefondan Veri Nasıl Kurtarılır

Whatsapp’da Müzik Paylaşma

Whatsapp’da müzik paylaşmak istiyorsanız, burada kullanılabilecek programlardan bir tanesi VideoShow Video editor. Eğer bu programı telefonunuza indirip yüklerseniz, müzik paylaşımına başlayabilirsiniz.
Bu programı indirdikten sonra simgesine dokunarak girdikten sonra, Select Clips sekmesine gelerek, istediğiniz bir resim dosyasını ve arzu ettiğiniz müziği seçin. Tüm seçimlerden eminseniz, bir sonraki aşamaya geçmek için next yazan butona dokunun. Ardından editor menüsünde gördüğünüz resme tıklayın ve burada simgesi bir kalem olan düğmeyi uygulayın. Bunlar da tamamlandıktan sonra Duration yazına gelerek, kaydırma çubuğunu kaç saniye istiyorsanız buna göre belirleyin. Bu kaydırma çubuğu, müziğin kaç saniye olacağını belirleyecek. Ancak Whatsapp, sadece 30 saniye gibi bir video izni verdiği için, en fazla 30 saniye verebilirsiniz.
Burada işlemleri tamamladıktan sonra, editor ekranına geri dönüş yapın ve Music menüsüne girin. Bundan sonra “tap to add music” yazısına tıklayın. Açılan ekranda istediğiniz müziği ekleyebilmek için,  My Music sayfasına geçin. Ardından burada gördüğünüz kaydırma çubuğunu kullanarak, şarkının başlangıç ve bitiş bölümlerine karar verin. Tüm işlemler bittikten sonra ekranın sağ üst kısmında göreceğiniz tik işaretine tıklayarak, save to gallery seçeneği ile cihazınız üzerine kaydedin. Bundan sonra tüm yapmanız gereken, dosyayı Whatsapp durumunuzda paylaşmak.
Ancak müzik dosyasında bir hata varsa ya da istediğiniz şekilde değilse, bunun anlamı müzik dosyasını oluşturma esnasında bir yerde hata yaptığınız. Bu nedenle tüm işlemlere yeniden başlayarak, yukarıda anlattığımız şekilde yeni bir müzik dosyası oluşturmanız gerekli.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Yazı dolaşımı

Exit mobile version