İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Blog
  3. Valheim Steam’in En Büyük Satış Rekoru Oldu

Valheim Steam’in En Büyük Satış Rekoru Oldu

featured

Valheim Steam’in En Büyük Yeni Satış Rekoru, Bir Viking Hayatta Kalma Oyunu Oldu

“Steam’de erken erişim olarak satılan oyun 13 günde 2 milyon kopya sattı.”

   Geçen gün Steam Erken Erişim satış listelerinin tepesinde Valheim adında bir oyun vardı ve büyük bir çoğunlukla olumlu eleştiriler aldı. Polygon 20 $ ‘lık Viking temalı hayatta kalma oyunu güzel gibiydi ve arkadaşlarımın da hoşuna gidebileceğini düşündüm. Oyunu almaya karar verene kadar benden önce bir milyon insan oyunu aldı.
10 Şubat’ta, lansmandan sadece sekiz gün sonra, Iron Gate, Valheim’ın 1 milyon kopya sattığını duyurdu. Bundan beş gün sonra Valheim 2 milyon satışa ulaştı. Oyuna dair bazı başarılar şunlar:

  • Counter-Strike: Global Offensive dışındaki her oyunun önünde Steam’de en çok oynanan ikinci oyun oldu.
  • Bu, Pazartesi günü yaklaşık 392.000 ile Steam’de eşzamanlı oyuncular için ilk on rekorunu kırdı ve Grand Theft Auto V’yi ilk 10 listesinden düşürdü.
  • Valve’in Steam Yeni Yılı indirimi sırasında Steam En Çok Satanlar listesinde sıfır indirime sahip olmasına rağmen zirveye yerleşti.

Valheim, oynanış olarak yavaş bir oyun. Toplayıp hasat ettiğiniz, doğradığınız ve kazdığınız, avladığınız ve deri topladığınız, ardından her şeyi tekrar tekrar daha verimli bir şekilde yapmak için daha iyi araçlar oluşturduğunuz yerleşik bir hayatta kalma oyunudur. Ufak bir değişiklik olarak, aynı zamanda kaleler ve gemiler inşa edebilecek bir Vikingsiniz.

Valheim Steam’in En Büyük Satış Rekoru Oldu

Polygon’dan Cass Marshall’ın söylediği gibi, aynı zamanda inanılmaz derecede erişilebilir ve öğrenmesi kolay bir yapı sistemi var. Oyunda ağaç gibi temel malzemeler kolay elde ediliyor ve ev yapma mantığı çok kolay. Eğer yanlış bir şey yaptıysanız hemen kaldırabilir ve malzemelerinizi iade alabilirsiniz.
Oyunun bu denli sevilmesinin oyunun 2 milyon oyuncusu için ne kadar süreceğini bilmiyorum. Şu anda geçen Eylül ayında 438.000 olan en yüksek oyuncu sayısının yalnızca onda birini çeken PC’de Amoung us oyununu herkes hatırlar ve şuan cidden neredeyse oynanmıyor.
Ama bu kadar sevilmesi ve arkadaşların ile beraber oynayabilmek Valheim’ı bir süre daha ayakta tutabilecek gibi duruyor. Oyunun iki ila on oyunculu çok oyunculu modu gerçekten çok eğlenceli.
Valheim’ın büyümesi hala devam ediyorsa, bu oyunun adını önümüzdeki aylarda çokça duyacağız anlamına geliyor. Gelecekte muhtemelen, bir dizi taklit, hater saldırıları ve diğer oyunları daha çok oynamaya yönelik girişimler göreceğiz ve Iron Gate’in oyununu kurtarmak için yapması geren en önemli şey PC oyununu konsollara ve telefonlara taşımak olacaktır.

Valheim Steam’in En Büyük Satış Rekoru Oldu. Daha çok Oyun Haberleri için bizleri takip edin

Valheim Çekirdek ve İnce Ahşap Nasıl Elde Edilir?

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Oyun Haberleri ve Hata Çözümlerini, Rehber Makaleleri ile sizleri buluşturuyor ve her şeyden ilk haberdar olmanızı sağlıyorum. Furkann.net adresinden detaylı bilgilerime erişebilirsiniz.

Yorum Yap