İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Blog
  3. Valheim Konsollara Gelecek mi?

Valheim Konsollara Gelecek mi?

featured

Valheim Konsollara Gelecek mi?

“Iron Gate Studios’un yeni hayatta kalma oyunu Valheim’ın ilk başarısı ile birçok oyuncu, oyunun PS4, Xbox veya diğer konsollara gelip gelmeyeceğini merak ediyor.”
Iron Gate Studios’taki Valheim’ın Erken Erişim için yayınlanmasının üzerinden yalnızca birkaç gün geçti, ancak oyuncular oyunun sunduğu tüm özellikleri ortaya çıkarmakla meşguller. Valheim’ın bu hafta Steam’in en çok satan oyunu olmasıyla, birçok oyuncu artık oyunun PlayStation, Xbox veya Nintendo Switch gibi herhangi bir konsolda yayınlanıp yayınlanmayacağını merak ediyor.
Valheim, hayatta kalma türündeki en yeni oyunlarından biridri ve ağır Viking ve İskandinav ilhamına sahiptir. Bağımsız İsveç merkezli geliştiriciler Iron Gate Studios, düşük çözünürlüklü grafikleri modern oyun teknikleriyle birleştirerek benzersiz görünümlü bir oyun ortaya çıkarmışlar. Oyun oyunculara, zanaat yapmak, gemicilik, madencilik ve bosslarla savaşmak gibi bir çok özellik sunuyor.
Valheim’ın web sitesindeki SSS sayfasına göre, şu anda PS5 veya Xbox Series X gibi “diğer platformlarda yayınlama planı yok”. Ancak Iron Gate, konsollar için sürüm oluşturmayı da göz ardı etmeyeceğini söyledi. Aynı yanıtta, önemli bir talep olması durumunda bir Mac sürümünün piyasaya sürülebileceğini söyledi. Bu yüzden Iron Gate konsollar söz konusu olduğunda aynı yaklaşımı benimsiyor olabilir.
Neyse ki, Iron Gate Valheim’ı konsollara getirmek isterse, bunu yapabilir. Valheim’ın bazı düşük teknik gereksinimleri vardır ve yaklaşık 1 GB yer kaplar, bu nedenle oyun muhtemelen Nintendo Switch’te bile konsol donanımını zorlamaz. Ayrıca, oyunun yayıncısı Coffee Stain Publishing, zaten konsollara oyun getirme tecrübesi var. Yayıncının Goat Simulator ve Sanctum 2 gibi oyunları, PS3, Xbox 360 ve Xbox One gibi konsollarda piyasaya sürüldü.
Oyunların hayatta kalma türünün büyük bir hayran kitlesi vardır ve bu oyunlar genellikle daha geniş bir izleyici kitlesine ulaşmak için konsollara aktarılır. Subnautica milyonlarca kopya sattı ve birden çok platformda bulunuyor, ilk başta yalnızca PC sürümü olarak başladı. Her zaman popüler olan Rust, PS4 ve Xbox One’a da çıkartılacak, ama PS5 ve Xbox Series X’e ne zaman gelip gelmeyeceğini maalesef bilmiyoruz. Yani, konsollara gelirse kesinlikle Valheim ile ilgilenecek bir oyuncu kitlesi var.
Oyun hala Erken Erişim aşamasındadır, bu nedenle oyun resmi olarak başlatılıncaya kadar tüm konsol planları muhtemelen arka planda olacaktır. O zamana kadar, Steam oyuncuları gelecek birçok yeni içeriğin tadını çıkarabilecek, dondurucu soğuğu savuşturmaya çalışacak ve sadece Vikinglerden ilham alan bir fanteziyi yaşayabilecek.

Valheim Konsollara Gelecek mi?

Valheim Çekirdek ve İnce Ahşap Nasıl Elde Edilir?
Samsung Galaxy S21 Ultra İnceleme Adlı Konumuzu Okumak İster misiniz?

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Oyun Haberleri ve Hata Çözümlerini, Rehber Makaleleri ile sizleri buluşturuyor ve her şeyden ilk haberdar olmanızı sağlıyorum. Furkann.net adresinden detaylı bilgilerime erişebilirsiniz.

Yorum Yap