1. Ana Sayfa
  2. Blog
  3. Valheim Çekirdek ve İnce Ahşap Nasıl Elde Edilir?

Valheim Çekirdek ve İnce Ahşap Nasıl Elde Edilir?

featured

Valheim Çekirdek ve İnce Ahşap Nasıl Elde Edilir?

Çekirdek Ahşap:
 Valheim kolay bir oyun değildir ve oyuncuların daha güçlü eşyalar, silahlar, araçlar ve barınak üretmek için sürekli olarak daha iyi kaynakları elde etmesi gerekecektir. Kaynaklar belirlidir ve oyuncular oyuna yerleşip çayırlarda odun topladıktan sonra, çekirdek odun denen ikinci aşamayı toplamaya başlamaları gerekir. Bu, yükseltilmiş çalışma tezgahında oluşturulabilecek bir eşyadır.
Ne yazık ki, çekirdek odun bulmak haritayı keşfetmek anlamına geliyor ki bu çok zor bir şey. Oyuncuların, basması tehlikeli bir yer olan Kara Orman adlı bir biyomu aramaları gerekecek. Biyomu bulmanın tek yolu, haritayı gezmektir. Ekranda oyunculara bölgeye ne zaman girdiklerini bildiren bir mesaj görünecektir. Kara ormanın içine çok girmeden önce Valheim’ın ilk bossu olanEikthyr’i çağırıp öldürmek iyi bir fikirdir. Bu başarıyı elde etmeden önce yapmaya çalışan oyuncular, yardımsever kuzgun Hugen tarafından biraz yardım alabilir.
Kara Orman’a girmeden önce Eikthyr’i öldürmek tamamen gerekli olmasa da, oyuncuların orada kendilerini rahat hissetmeleri için bu iyi bir yoldur. Bölge, Çayırlarda bulunan Greylinglerden çok daha tehlikeli olan Graydwarves ile dolu. Oyuncular Valheim’da epey zaman geçirdiyse ancak henüz bu başarıyı elde edemediyse, Kara Orman’a görünmeden gizlice girmeyi deneyebilirler.
Kara Orman’da çam ağaçları büyüyecek ve onları keserek oyuncular çekirdek odunu hasat edebilecekler. Oyuncular bir ağaca yaklaştıklarında, ekranda onlara ne tür bir ağaç olduğunu söyleyen bir mesaj görünecektir. Sıradan bir taş balta yerine çakmak taşından üretilmiş bir balta ile işlemi çok daha hızlı bitirebilirsiniz.
İnce Ahşap:
   İnce ahşap, Valheim’daki temel işçilik kaynaklarından biridir ve Portallar ve Karves oluşturmak için kullanılabilir. Ayrıca, üretim istasyonunu Seviye 4’e yükseltecek Adze’nin yapılması gerektiğinden, Valheim’daki Workbench yükseltmelerinde önemli bir rol oynar. Bu, çoğu oyuncunun oyun sırasında bir noktada İnce ahşap toplamakla ilgileneceği anlamına geliyor.
Basitçe söylemek gerekirse, Valheim’daki İnce ahşap için en iyi kaynaklar Meadows biyomunda bulunan Huş ağaçlarıdır. Aslında, bu ağaçları kesen oyuncular bir miktar üretim malzemesi elde etmelidir, ancak bu yalnızca bronz balta ile elde edilebilir ve bronz balta elde etmek gerçekten zordur.
Daha spesifik olmak gerekirse bronz balta ancak oyundaki ilk boss Eikthyrnir’i yendikten ve Antler kazmasını ürettikten ve madenciliğin kilidini açtıktan sonra üretilebilir.

Valheim Çekirdek ve İnce Ahşap Nasıl Elde Edilir?

Roblox Oynanabilecek En İyi Oyunlar

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Oyun Haberleri ve Hata Çözümlerini, Rehber Makaleleri ile sizleri buluşturuyor ve her şeyden ilk haberdar olmanızı sağlıyorum. Furkann.net adresinden detaylı bilgilerime erişebilirsiniz.

Yorum Yap