İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Hata Çözümleri
  3. Steam Önbellek Dosyalarını Doğrulamak

Steam Önbellek Dosyalarını Doğrulamak

featured

Steam, global olarak hizmet veren dünyanın en büyük oyun marketlerinden biridir. Buradan satın aldığınız oyunları herhangi bir kurulum programına ihtiyaç duymadan doğrudan yükleyebilirsiniz. Bilgisayarınıza yüklediğiniz oyunlara ait dosyalar elektrik kesintisi, virüs ve bilgisayarın doğru kapatılmaması gibi sebeplerden kaynaklı olarak bozulabilir. Bu durumda tekrardan yükleme yapmanıza gerek kalmadan oyun dosyalarını doğrulama işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bu içeriğimizde sizlere verify game cache files işleminin nasıl gerçekleştirildiğiyle ilgili bilgileri aktaracağız.

Steam Dosya Bütünlüğünü Doğrulama

Steam’den satın aldığınız bir oyunun dosyaları zarar gördüğünde oyunu başlatmanız mümkün olmayabilir. Bu sebeple dosya bütünlüğünü tekrardan korumak için aşağıdaki adımları uygulamalısınız.

  1. Steam programının üzerine sağ tıklayın ve yönetici olarak çalıştırın.
  2. Kütüphane” bölümüne girerek dosyaları bozulan oyunun üzerine sağ tıklayın ve “Özellikler” seçeneğine tıklayın.
  3. Bir pencere açılacak ve bu pencerenin üst kısmından “Yerel Dosyalar” kategorisine girin.
  4. Bu kategoride bulunan “Oyun Dosyalarının Bütünlüğünü Doğrula” seçeneğine tıklayarak doğrulama işlemini başlatın.

Steam bu adımlar sonucunda oyun dosyalarını otomatik olarak tarayacak ve bozuk olan dosyaları direkt yenisiyle değiştirecektir. Bu doğrulama işlemi tamamlandığında oyunu tekrardan başlatırsanız ilk günkü gibi sorunsuz bir şekilde açılacaktır.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Oyun Haberleri ve Hata Çözümlerini, Rehber Makaleleri ile sizleri buluşturuyor ve her şeyden ilk haberdar olmanızı sağlıyorum. Furkann.net adresinden detaylı bilgilerime erişebilirsiniz.

Yorum Yap