İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Blog
  3. Son Gelişmeler ile GTA 6 Hakkında Bilgiler

Son Gelişmeler ile GTA 6 Hakkında Bilgiler

featured

Son Gelişmeler ile GTA 6 Hakkında Bilgiler

Take Two’nun yeni patenti bir sonraki Grand Theft Auto oyunu hakkında yani Gta 6 hakkında bazı ipuçları içeriyor.
GTA 6’da gelişmiş yapay zekâ hakkında yeni bir patent başvurusu yapıldı. Bir “oyun ortamında sanal gezinme sistemi ve yöntemi” unvanını almaya çalışan patent, Ekim 2020’de Take Two yayıncısı tarafından dosyalandıktan sonra Reddit’te ortaya çıktı.
Patent, oyun içi NPC’lerin hareket etme ve çevrelerine tepki verme yollarını genişletmeye odaklanıyor, ancak bu hareketleri otomatikleştirmek söz konusu olduğunda geleneksel sistemler yalnızca sınırlı kaynaklar sağlıyor ve bir yol üzerinde sadece belirli sayıda araç hareket ediyormuş gibi algılıyoruz ve otomatik sürücüler, çevrelerindeki dünya yerine yalnızca yakındaki diğer nesnelere tepki verebiliyor.
Take Two, gerçekçi hareketlerin uygulanması oyun sistemlerinde çok zor olacağı veya oyunun geri kalanının kapsamını sınırlayacağı için mevcut teknolojinin “yetersiz” olduğunu söylüyor. Bununla birlikte patent, donanım veya yazılım sınırlamaları ile sınırlı olmayan gerçekçi bir sanal dünya yaratacağına inanıyor.
   Bu, örneğin, sürüş sırasında her NPC’nin kendine özgü özelliklerini tanımlayabileceği anlamına geliyor. Örneğin güneşli bir günde spor araba kullanan bir NPC, yağmurda minibüs kullanan bir kişiden çok daha fazla hızlı araba kullanabilir. Take Two, farklı karakterlerin farklı sürüş yeteneklerine sahip olacağını iddia ediyor.
Patent Take Two tarafından dosyalanıp üstüne alınmış durumda ve bu nedenle yayıncının oyunlarından herhangi birinin içerisinde bunlara rastlamamız olağan. Bu olayın GTA 6′ ile ilgili olduğunu şu nedenlerden dolayı düşünebiliriz.  Bizi en çok ilgilendiren şeyler sistemin mucitlerinin David Hynd ve Simon Parr, Rockstar Games’te sırasıyla teknoloji müdür yardımcısı, başkanı ve yapay zeka geliştirme ekibi başkanı olmasıdır. Yüksek hızla yapılan polis takipleri, devasa sanal şehirler ve binlerce NPC’nin GTA 6 ile bağlantılı olması muhtemel.
Rockstar henüz yeni bir GTA oyunuyla ilgili resmi bir açıklama yapmasa da, oyun hakkında giderek daha fazla bilgi ortaya çıkıyor ve çıkacak gibi görünüyor. GTA Online için bir tanıtım videosunda ve geçen hafta ortaya çıkan bir söylenti, GTA 6’nın bir kadın kahraman içerebileceğini iddia edildi.
GTA 6 ile ilgili şu an için elimizde pek bir bilgi olmasa da bu zamanla ortaya çıkmayacağı anlamına gelmez.
2021 Yılında Playstation 5 ve Xbox Series X Gelecek Oyunlar Görmek İçin Tıklayın
Uygun Fiyat ile Oyun Satın Almak için Tıklayın

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Oyun Haberleri ve Hata Çözümlerini, Rehber Makaleleri ile sizleri buluşturuyor ve her şeyden ilk haberdar olmanızı sağlıyorum. Furkann.net adresinden detaylı bilgilerime erişebilirsiniz.

Yorum Yap