1. Ana Sayfa
  2. Blog
  3. PS5 mi Xbox Series X mi ?

PS5 mi Xbox Series X mi ?

featured

PS5 mi Xbox Series X mi ?

PS5 mi Xbox Series X mi ? Peki hangisi daha avantajlı?

PS5 ve Xbox Series X, hem Sony hem de Microsoft’un rekor satış elde etmesinde büyük önem taşıdı. Ancak, her iki konsolun da zaten tüketiciler arasında belli bir popülerliği var ve iki konsolu da stokta bulmak ayrı bir dert.
PS5’teki Demon’S Souls gibi özel oyunlardan, Xbox Series X’teki Quick Resume gibi mükemmel oyunlar kullanıcıları bir hayli zorluyor.
İki yeni nesil konsol, son derece güçlü ve süper hızlı yükleme süreleri ile saniyede 120 kareye kadar 4K oyun oynatabiliyor. Her iki konsol da kendi başlarına gerçekten yenilikçi ve görünüm olarak çok farklı ancak hangisi sizin için doğru?
Her iki Konsolun da birbirinden güçlü ve zayıf yönlerini bilmek işimizi büyük ölçüde kolaylaştıracak hadi detaylı inceleyelim.
 

  • Her iki şirketin de özellikle tasarım açısından konsollarını diğerinden farklılaştırmaya çalıştıklarını gördük. PS5 yüksek bir makine ve Sony’nin şimdiye kadar yaptığı en büyük konsol.
  • Xbox Series X, dikdörtgen şekli sayesinde bilgisayar kasalarına daha çok benziyor. Tasarımları farklı olmasına karşın ikisi de çalışırken serin ve sessiz kalmayı başarmış.
  • Sony, yeni DualSense oyun kumandalarına yaptığı yeni geliştirmeler ile oyunlardan haz alma zevkini arttırmaya yönelik davranırken, Microsoft insanları kendine çekmek için Game Pass’ın özelliklerine güveniyor.
  • PS5 yalnızca PS4 oyunlarını desteklese de, her iki sistem de eskiye yönelik oyunlara uyumlu. Xbox Series X, Xbox 360 ve orijinal Xbox oyunlarını da açabilmesi çok önemli bir yön.

Xbox Series X ve Playstation 5, her zamankinden daha iddalı ve grafiksel olarak etkileyici oyun deneyimleri sunmaya devam ediyor ama bizim görüşümüz sanki Playstation 5 bir iki tık daha iyi.

Xbox Series X ve PS5 Çıkış Tarihleri nedir?
  • Playstation 5, 12 Kasım 2020’de belirli bölgelerde ve 19 Kasım’da Dünya’nın geri kalanı için yayınlandı
  • Xbox Series X, 10 Kasım 2020 tarihinde yayınlandı.
PS5, Xbox Series X’den Güçlü mü?
  • Cihazların işleme yetenekleri çok benziyor ancak Microsoft’un saf işlem gücü söz konusu olduğunda küçük bir avantajı var.

Önemli Not: İkili arasındaki en önemli fark Oyunlar, Playstation 5 oyunları ciddi manada Türkiye standartlarına göre çok fazla ancak Xbox Series X ile GamePass alarak +50 fazla oyuna erişebilirsiniz.
 

 AVG İnternet Security İnceleme adlı konumuzu Okumak ister misiniz?

2021 Yılında Playstation 5 ve Xbox Series X Gelecek Oyunlar

 
 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Oyun Haberleri ve Hata Çözümlerini, Rehber Makaleleri ile sizleri buluşturuyor ve her şeyden ilk haberdar olmanızı sağlıyorum. Furkann.net adresinden detaylı bilgilerime erişebilirsiniz.

Yorum Yap