1. Ana Sayfa
  2. Blog
  3. Blizzard Firması Owerwatch 2 ve Diablo 4 Bu Sene Çıkmayacağını Duyurdu

Blizzard Firması Owerwatch 2 ve Diablo 4 Bu Sene Çıkmayacağını Duyurdu

featured

Blizzard Firması Owerwatch 2 ve Diablo 4’ün Bu Sene Çıkmayacağını Duyurdu

“Yeni gelişmeler oyuncuları hayal kırıklığına uğratacak gibi duruyor. “
Ne Overwatch 2’nin ne de Diablo 4’ün Blizzard tarafından belirlenmiş resmi bir çıkış tarihi yoktu ve bu nedenle ikisinin de ertelenmesi mümkün değil. Ancak bu yıl bir ara çıkacaklarını ümit eden oyun hayranları için yapılan açıklamalar hayal kırıklığına uğratıcı oldu: Activision bugün üç ayda bir yapılan mali görüşmede hiçbir oyunun 2021’de çıkmasının beklenmediğini söyledi.
Activision finans müdürü Dennis Durkin, görüşme sırasında “World of Warcraft’taki büyüme hızı ve bu sektördeki diğer büyüme girişimleri göz önüne alındığında, Blizzard’ın net rezervasyonunun artmasını bekliyoruz,” dedi. “Ama maalesef, 2021’de Diablo 4 veya Overwatch 2 gibi oyunları piyasaya sürme gibi bir niyetimiz yok.”
En azından cep telefonunda oyun oynamayı seven oyuncular için iyi haber olarak, Diablo Immortal’ın 2021’de piyasaya sürülmesi bekleniyor. Ayrıca oyunun gerçekten iyi olmasını bekleniyor: Mobil oyun 2018’de BlizzCon’da duyurulduğunda çok fazla ilgi gördü. Ama o dönem oyunu deneyimle fırsatı bulan oyuncular, oyun hakkında pek de iyi şeyler söylememişlerdi. Bu da oyun geliştiricilerine oyunun eksiklerini gidermesi için zaman tanımıştı. Oyunun 2021 yılı içerisinde piyasaya sürüleceğini düşünecek olursak tüm hataların giderilmiş olması muhtemel.
Diablo 4 hakkındaki görüşlerimiz bu dönemde az da olsa şekillenmeye başladı. Barbar ve büyücü dahil olmak üzere beş oynanabilir sınıf olacak, büyük, geniş bir beceri ağacına ve özenle dizayn edilmiş öğeler ve eşyalara, çok fazla oyuncu tarafınan paylaşılan bir dünyaya ve belki de hepsinden önemlisi Diablo 3’ten çok daha yüksek bir görsel kaliteye sahip olacak.
Overwatch 2 ile ilgili düşüncelerimiz şu şekilde: Oyun Overwatch’ın devamı olacak gibi duruyor, ancak 2019’un sonlarına doğru Overwatch 2 biraz daha geniş bir yelpaze ile karşımıza çıkacak gibi duruyordu. Orijinal oyunun PvP’sinden ziyade hikaye tabanlı PvE görevlerine odaklanan bir yapıya sahipti.
Umarım bu ayın sonlarında her iki oyun ve Blizzard’ın yaptığı diğer oyunlar hakkında en azından biraz daha fazla şey öğrenebiliriz. Blizzard’ın COVID 19 salgınına yönelik olarak bir araya getirdiği BlizzCon’un tamamen dijital versiyonu olan BlizzConline, 19-20 Şubat tarihinde aktif olacak ve tüm oyuncular ücretsiz bir şekilde erişim sağlayabilecek
Amazon Yeni CEO’su Oyun Geliştirme Planları Olduğunu Duyurdu

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Oyun Haberleri ve Hata Çözümlerini, Rehber Makaleleri ile sizleri buluşturuyor ve her şeyden ilk haberdar olmanızı sağlıyorum. Furkann.net adresinden detaylı bilgilerime erişebilirsiniz.

Yorum Yap