1. Ana Sayfa
  2. Nasıl Yapılır?
  3. Messenger Üzerinden Bir Kişiyi Silmek

Messenger Üzerinden Bir Kişiyi Silmek

Messenger Üzerinden Bir Kişiyi Silmek

Messenger Üzerinden Bir Kişiyi Silmek

Akıllı telefonlar için bir Facebook uygulaması olan Messenger, size gelen Facebook mesajlarını daha hızlı okumanıza ve cevaplamanıza imkân tanıyor. Eğer bu uygulama cihazda yoksa mesaj alıp yollamak da daha zor bir hal alıyor. Bazı durumlarda kullanıcılar, Messenger üzerinden bir kullanıcıyı silmek de isteyebiliyor. Bu durumda tercih edebileceğiniz bazı yöntemler mevcut olup, hepsi de size bu seçeneği sunuyor. Peki, Messenger üzerinden silme işlemi nasıl yapılır?

Messenger’da Silme İşlemleri

Aşağıda anlatacağımız yöntem, Messenger ile silme işlemi yapabileceğiniz işlemler arasında. Bunun için maddeleri sırayla takip etmeniz yeterli.

  • IOS ya da Android işletim sistemli cihazınızda Facebook’a girin.
  • Messenger’dan silecek olduğunuz kullanıcının profiline giriş yapın.
  • Burada göreceğiniz “arkadaşınız” seçeneğine dokunun ve arkadaşlıktan çıkartın.

Bunun için kullanabileceğiniz bir diğer yöntem de şöyle.

  • Mobil cihazınızdan Messenger’a giriş yapın.
  • Silmek istediğiniz kişiyi listeden bulun.
  • Ardından kişinin simgesinin yakınlarında bilgi butonuna dokunun.
  • Karşınıza gelen seçenekler arasında “kişiyi kaldır” seçeneğine dokunun.

Ancak burada bilmeniz gereken, kişinin yine size mesaj atabileceği. Ancak atacağı mesaj size mesajlaşma isteği olarak geleceği için, istemediğiniz sürece cevap vermeyebilir, mesajlaşma ekranına taşımayabilirsiniz. Ayrıca mesaj isteği bölümünde olan bir kullanıcı, normal mesajlaşmanın aksine mesajı okuyup, okumadığınızı da fark edemez. Ancak bu durum, isteği onaylarsanız görünür hale gelir. Eğer onaylamadan silmek isterseniz, yine görüntülemiş olduğunuz ilgili kullanıcı tarafından fark edilmeyecek. Peki, arkadaş listesinde olmayan bir kişiyi silmek için ne yapmak gerek?

Rocket League Nedir? Nasıl Oynanır? 2021

Messenger Arkadaş Listesinde Olmayan Kişiler Nasıl Silinir?

Eğer silmek istediğiniz kişi arkadaş listenizde yoksa bunu nasıl silebilirsiniz? Bunun için öncelikle telefonunuzdan Messenger uygulamasına girmeniz gerekli. Ardından ekranda göreceğiniz kişiler sekmesine açın ve kimi silmek istiyorsanız, hesabını bulun. Ardından yine bilgi butonuna tıkladıktan sonra “kişiyi kaldır” seçeneğine dokunun.

Bundan sonra hâlâ mesaj alacak olmakla beraber, bunlar bir istek olarak kalacak. Burada kurallar yukarıda anlattığımız gibi. Dolayısıyla siz mesaj isteğini kabul etmediğiniz sürece sildiğinizi veya okuduğunuzu göremez.

Android Telefonda Kişiler Nasıl Silinir?

Eğer cihazınız Android işletim sistemine sahipse ve Messenger’da nasıl insan silebileceğinizi merak ediyorsanız, ilk olarak Messenger uygulamasına giriş yapmanız gerekli. Ardından ekranda görülen “aktif” isimli butona basarak, bu sekmeye geçiş yapın. Ardından karşınıza gelen listede, silmek istediğiniz kişiyi bulun. Bulduktan sonra sohbet görüşmesini görüntüleyebilmek adına profiline geçiş yapın ve ardından sağ üst köşede göreceğiniz ayarlar düğmesine dokunun. Ardından seçenekler kategorisi altında “iletileri yok say” yazısına dokunun.

Böylece iletisini yok saydığınız kişi hâlâ size mesaj atabilecek de olsa, gerekli bildirimler akıllı telefona düşmeyecek ve mesaj istekleri bölümüne taşınacak. İlgili kişi bu durumdan haberdar olmayacağı için, bu en güzel seçenekler arasında.

Messenger Silme Seçeneği Yok

Peki, Messenger’a girdiniz ancak silme butonunu göremediğinizde ne yapmalısınız? Bunun için yine Messenger’a girmeniz gerek. Ardından yukarıda olduğu gibi kişilere geçiş yapın. Arkasından tüm kişiler butonuna tıklarsanız, tüm kişileri görüntüleyebilirsiniz. Arkasından kimi silmek istiyorsanız, hesabının yanında bulunan bilgi işaretine dokunarak, “kişiyi kaldır” butonuna basın.

Ancak burada bazı kişiler, #5900 hatası alabiliyor. Bunun anlamı zaten engelli olduğunuz ya da kişinin sizi Messenger üzerinden eklemediği. Bu sebeple silme de en başından geçersiz oluyor. Bunun haricinde Facebook Messenger uygulamanıza ekli bir kişiyi silmek istiyorsanız, bu anlattığımız yöntemlerden herhangi birini kullanarak, istediğiniz kişiyi dakikalar içerisinde silebilirsiniz.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Oyun Haberleri ve Hata Çözümlerini, Rehber Makaleleri ile sizleri buluşturuyor ve her şeyden ilk haberdar olmanızı sağlıyorum. Furkann.net adresinden detaylı bilgilerime erişebilirsiniz.

Yorum Yap