İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Blog
  3. Messenger Uygulamasından Nasıl Çıkış Yapılır?

Messenger Uygulamasından Nasıl Çıkış Yapılır?

featured

Messenger Uygulamasından Nasıl Çıkış Yapılır?

Dünya üzerinde popüler sosyal medya platformları arasında bulunan Facebook tarafından geliştirilen Messenger, Android ve IOS model cep telefonlarında kolay bir şekilde mesaj iletimine izin veren bir uygulama. Bu sayede Facebook üzerinden size yollanan mesajlar daha pratik yolla alınabilmekte. Ancak bazen kullanıcılar bu uygulamadan çıkış yapmak da isteyebiliyor. Peki, Messenger uygulamasından nasıl çıkış yapılır? Eğer bu konuyu inceliyorsanız, bu uygulamaya sahip olduğunuz ve Messenger çıkış düğmesini aradığınız anlamına gelir. Fark ettiğiniz gibi Messenger, çıkış butonu bulundurmamakta. Ancak çıkış yapabilmek mümkün ve bu iki yöntemle yapılabiliyor.

Uygulama Verilerini Temizlemek

Eğer bu uygulamanın verilerini temizlerseniz, uygulamadan çıkış yapabilirsiniz. Bunun için öncelikle telefonunuzun ayarlar menüsüne erişmeniz gerekli. Ardından cihazda yüklü tüm uygulamalara erişebilmek için uygulamalar sekmesine dokunun. Burada karşınıza çıkan listede Messenger uygulamasını bularak giriş yapın. Ardından çıkan ekranda göreceğiniz verileri temizle butonuna dokunun.
Bu sayede Messenger’dan da hızlı bir şekilde çıkabilirsiniz. Messenger’da tekrar girerseniz, kullanıcı adınız ve şifrenizi yeniden girmeniz gerekecek.

Messenger Oturumunu Kapatmak

Messenger uygulaması üzerinden çıkış yapabilmek ya da oturumu kapatabilmek için bir düğme yer almıyor. Ancak akıllı cihazınızda Facebook uygulaması varsa, bunu kullanarak Messenger oturumunuzu kapatabilirsiniz.
Bunun için ilk önce Facebook mobil uygulamasını açarak, Messenger uygulaması hangi hesaba bağlıysa, ona giriş yapın. Ardından sağ üst tarafta görebileceğiniz alt alta üç çizgi butonuna dokunarak, açılan yan sekmede hesap ayarlarını bulun. Buradan sonra güvenlik seçeneğini bulun. Bu bölümde hesaba giriş yaptığınız yerler görünecek. Fark ettiğiniz üzere giriş yapılan yerlerin alt kısmında, giriş yapılan uygulamanın ne olduğu da yazıyor. Burada Messenger girişini bulun ve üzerine bir kez dokunun. Ardından çıkan ekranda “oturumu kapat” düğmesini seçin. Bundan sonra Messenger uygulamanızdan otomatik bir çıkış yapılacak.  Ardından tekrar giriş için, gerekli kullanıcı adı ve şifreyi tekrar girmeniz şart.

IOS Messenger Çıkış Nasıl Yapılır?

Peki, IOS için Messenger çıkışı nasıl yapılır? Bunun için yine üstte anlattığımıza benzer olarak IOS işletim sistemli cihazınızda Facebook mobil uygulamasını açmanız gerekli. Ardından yine alt alta üç çizgi şeklindeki düğmeye dokunun ve hesap ayarları kategorisi altından güvenlik seçeneğine tıklayın. Ardından yine hangi yapılan giriş Messenger üzerinde yapılmışsa, bunu bularak üzerine tıklayın ve “çıkış yap” butonuna dokunun.
Bundan sonra IOS Messenger uygulaması oturumu kapatacak ve çıkış yapacak. Dolayısıyla tekrar giriş yapmak için kullanıcı adı ve şifre gerekli.

İnternet üzerinden Messenger Çıkışı Nasıl Yapılır?

Eğer Facebook’a Google girerseniz, Messenger’dan çıkış yapma imkânınız bulunmakta. Burada yapmanız gereken ilk şey, telefonunuzdaki uygulamanın bağlı olduğu hesaba giriş yapmak. Ardından Facebook ana sayfasında, sağ üst köşede gördüğünüz ve yana doğru açılan meniye tıklayarak, burada göreceğiniz ayarlar butonunu seçin. Açılan sayfada güvenlik ve girişi bularak sekmeyi açın.
Bundan sonra çıkan liste, size hesaba kimin, nereden giriş yaptığını gösterecek. Bunlar arasından Messenger ile giriş yapılan işlemi bulup, üzerine tıklarsanız oturum kapatma işlemlerini yapabilirsiniz.  Sizlere vermiş olduğumuz bu üç yöntem de, Messenger üzerinden çıkış yapmakta olup, dilediğinizi kullanabilirsiniz.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Oyun Haberleri ve Hata Çözümlerini, Rehber Makaleleri ile sizleri buluşturuyor ve her şeyden ilk haberdar olmanızı sağlıyorum. Furkann.net adresinden detaylı bilgilerime erişebilirsiniz.

Yorum Yap