iPad ve Iphone Modellerde Sınırlama Şifreleri Nasıl Kaldırılır?

resim_2021-06-11_154842

iPad ve Iphone Modellerde Sınırlama Şifreleri Nasıl Kaldırılır?

Apple tarafından piyasaya sürülen iPad ve Iphone model cihazlar, malum olduğu üzere bazı şifrelemelere sahip. Bu şifreler sınırlama niteliği taşımakta olup, en başta ebeveyn kontrolü gibi konularda devreye giriyor. Böylece ebeveynler, çocuklarının girmesini istemediği siteleri hızlı bir şekilde kısıtlayabiliyor. Böylece kısıtlama ardından kısıtlamaya dâhil olan her husus, kolay bir şekilde denetlenebiliyor.
Bu kısıtlamaların aktif olduğu her iPad ve Iphone sahibi, bunları nasıl kaldırabileceğini de merak etmekte, O zaman sınırlama şifreleri nasıl kaldırılır?

iPad ve Iphone Sınırlama Şifreleri Kaldırma

Her ne kadar bu sınırlamaları kaldırmak isteyen kişiler tarafından bu husus sık sık incelense de, aslında ebeveynler tarafından da yoğun şekilde araştırılıyor. Zira bu şifreler genelde tahmin edilemeyecek derecede çok zor seçildiği için, ebeveynler bile bunları unutuyor. Şifreler bir yere yazılmayacağı için de büyük bir sorun meydana geliyor. Böyle bir durum söz konusuysa, bu şifreyi kaldırmanın iki yöntemi var. Bunlardan birincisi iTunes adlı bir programdan yararlanmak. Size tavsiyemiz, bu programı kullanmadan önce cihazın bir yedeğini almanız. Zira tüm verileriniz kalıcı olarak kaybolacak. iTunes ile yapılacak işlem basit bir sıfırlama olup, aslında bir geri yükleme. Bunun için izlemeniz gereken aşamalara geçmeden önce, “Iphone’umu bul” özelliğini de devre dışı yapmak gerekli. Bunun için öncelikle uygulamanın ayarlar menüsüne giderek, buradan iCloud başlığını bulmanız şart. Ardından karşınıza gelen ekranda “Iphone’umu bul” özelliğini bulmanız ve kapatmanız yeterli.
Bu işlemi tamamladıktan sonra, işletim sistemi IOS olan cihazınızı bilgisayara bağlayarak, iTunes programını açmanız gerekli. Ardından cihazınızı seçerek, şimdi yedekle seçeneğine basın. Bundan sonra da “Iphone’a geri yükle” adlı butona tıklamanız gerekli. Bu işlem sayesinde iki şey yapılmış olacak: cihazınız fabrika ayarlarına dönecek ve aldığınız yedekle beraber, giden tüm verileriniz geri gelecek. Dolayısıyla fabrika ayarlarına dönülse bile herhangi bir kayıp meydana gelmeyecek.
Ancak cihazı fabrika ayarlarına geri döndürmek istemiyorsanız, farklı bir program da var. Eğer iBackupBot adlı programı ücretsiz olarak indirip, yüklemesini yaparsanız, mevcut kısıtlamaları kaldırabilirsiniz.

 IOS ve Android Telefonlar İçin TV Uzaktan Kumanda Programları

iBackupBot ile Sınırlama Kaldırma

Mac ve Windows bilgisayarlar için geçerli olan iBackupBot, internet üzerinden indirilebiliyor. Dosya indikten sonra tekrar iTunes programına girerek, cihazın yeni bir yedeğine almanız gerek. Tabi bu esnada cihaz da bilgisayara bağlı olmalı. Yedek alma işlemi bittikten sonra ise iTunes programını kapatın. Ancak telefon bağlı konumda kalmalı. Ardından yapmanız gerekenler ise şöyle.
İBackupBot programını kurduktan sonra çalıştırın ve SystemFiles/HomeDomain/Library/Preferences adresini sırasıyla ve hata olmadan izleyin. Preferences bölümüne geldiğinizde com.apple.springboard.plist adlı klasörü arayın. Ardından bir metin düzenleme programı vasıtasıyla dosyayı açarak, şu işlem satırını arayın.
<key>SBParentalControlsFailedAttempts</key>
<string>X</string>
Burada bizim X olarak belirttiğimiz yerde bir sayı var. Bu işlem satırı altına şu kodu girin.

  • <key>SBParentalControlsPIN</key>
  • <string>X</string>

Bu kodda X olarak belirttiğimiz yine bir sayı değeri ve buraya arzu ettiğiniz bir şifreyi girmeniz gerek. Örnek olarak 9876 sayısını buraya girerseniz, kısıtlamaların şifresi de 9876 olacak. Çıkmadan önce dosyayı kaydedin ve yine İBackupBot kullanarak, IOS model cihaza yüklemesini yapın.
Tüm bu işlemleri başarıyla tamamladıktan sonra cihazı yeniden başlatın. Ardından da fark edeceğiniz gibi kısıtlamaların şifresi değişmiş olacak. Eğer şifreyi 9876 yapmışsanız, yeni şifreniz artık bu sayı. Ancak kısıtlamalar kalkmamışsa, bu durum bir yerde hata yaptığınız anlamına gelmekte. Dolayısıyla tüm işlemleri en baştan ve dikkatlice yapmanız gerekli.
Daha çok bilgi için apple.com
 

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Yazı dolaşımı

Exit mobile version