1. Ana Sayfa
  2. Blog
  3. IOS ve Android Telefonlar İçin TV Uzaktan Kumanda Programları

IOS ve Android Telefonlar İçin TV Uzaktan Kumanda Programları

IOS ve Android Telefonlar İçin TV Uzaktan Kumanda Programları

IOS ve Android Telefonlar İçin TV Uzaktan Kumanda Programları

Android ya da IOS işletim sistemli akıllı telefonlarda, televizyonu uzaktan kontrol edebilmek için bazı programlar mevcut. Eğer doğru uygulamaları indirirseniz, bunları hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Böylece kumandanız kaybolsa da, yerinizden kalkmadan televizyonu kontrol etmek mümkün. Eğer IOS ve Android için marketler kontrol edildiğinde, bu konu üzerine pek çok uygulama yer aldığı da görülüyor. Peki, bunlardan hangileri en iyi?
Eğer televizyonunuz akıllı özellikteyse ve Wi-Fi özelliği varsa, telefon kullanarak televizyonu internete bağlayabilirsiniz. Ardından listemizde bulunan herhangi bir uygulamayı yüklerseniz, artık oturduğunuz yerden telefonla televizyonu kontrol edebilirsiniz. Peki, bu programlar neler?

Android TV Remote Control

Android TV Remote Control, Google Play Store üzerinden ücretsiz olarak edinilebilecek bir program. Her ne kadar adı Android de olsa, program IOS cihazlar için de geçerli ve Apple Store’da ücretsiz olarak bulunuyor. Eğer bu programı akıllı cihazlarınıza indirirseniz, televizyon ve ağınızı aynı ağa bağlarsanız, televizyonu kontrol edebilirsiniz.
Ancak Wi-Fi haricinde bluetooth bağlantısı kurmak da mümkün. Eğer televizyonunuzun da bu özelliği varsa, iki cihaz arasında bir bağ kurarak, kontrolünü yapabilirsiniz.

RCA Universal Remote

Android telefonlar için uygun olan RCA Universal Remote ile televizyonunuzu kontrol edebilirsiniz. Ancak cihazın yapılandırması için gerekli süre biraz uzun sürebiliyor.

Peel Universal Smart TV Remote Control

Hem Android, hem de IOS işletim sistemli akıllı telefonlar için mevcut olan Peel Universal Smart TV Remote Control, en çok kullanılan programlar arasında ve pek çok televizyonu de desteklemekte. Bunun haricinde Apple TV, merkezi ısıtma ve klima ve benzeri pek çok sistemi de kontrol etmek mümkün. Çok yönlü yapısıyla, oldukça popüler bir uygulama.

Apple TV Remote

IOS işletim sistemli akıllı telefonlar için sunulan Apple TV Remote, Apple tarafından resmi olan bir uzaktan kumanda. İPad cihazlara da yüklenebilen uygulama, resmi olması sebebiyle güvenli bir şekilde kullanılabilir. Siri desteği bulunan uygulamada, klavye kullanmak suretiyle metin de yazılabiliyor.

AnyMote Smart IR Remote

Sadece Android cihazlar için kullanılabilir olan uygulamanın öncelikle ücretsiz olmadığını ve güncel fiyatla 17,99 Türk Lirası değerinde olduğunu söyleyelim.
Eğer akıllı telefonunuzda IR Blaster varsa, bu uygulama televizyonu kontrol etmek için tercih edebileceğiniz seçenekler arasında. Kullanıcılar tarafından tasarımı değiştirilebilen uygulama, böylece her kullanıcıya özelleştirme seçenekleri sunuyor. Uygulamada bulunan otomatik görev ve Widget özellikleri kullanılabilir olup, size pek çok karar seçeneği sunuyor.
Eğer herhangi bir nedenle televizyonunuzu uzaktan kumanda etmek istiyorsanız, bu listemizde bulunan uygulamalardan bir tanesini kullanarak, oldukça kolay ve pratik bir şekilde bunu yapabilirsiniz. Ancak bunun için bahsettiğimiz üzere televizyonunuzun akıllı özellikte olması şart. Eğer değilse, televizyonu telefonla kontrol etmek mümkün değil.

Android Cihaz Uygulamaları, SD Karta Nasıl Taşınır?

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Oyun Haberleri ve Hata Çözümlerini, Rehber Makaleleri ile sizleri buluşturuyor ve her şeyden ilk haberdar olmanızı sağlıyorum. Furkann.net adresinden detaylı bilgilerime erişebilirsiniz.

Yorum Yap