İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Blog
  3. Instagram’da Hikâyeye Nasıl Link Eklenir?

Instagram’da Hikâyeye Nasıl Link Eklenir?

Instagram’da Hikâyeye Nasıl Link Eklenir

Instagram’da Hikâyeye Nasıl Link Eklenir?

Instagram, içerisinde bulundurduğu milyonlarca kullanıcısı ile en büyük sosyal medya platformları arasında bulunuyor. Özellikle resim, video ve hikâye paylaşımına izin verdiği için, popüler olarak kullanılmaya devam ediyor. Ancak buna rağmen içerisinde kısıtlı bazı özellikler de mevcut. Bunlardan bir tanesi de hikâyeye link ekleme. Her ne kadar Instagram hikâyelere link eklenmesine izin verse de, minimum on bin gibi yüksek bir takipçi oranına sahip olmanız gerekiyor. Burada bot hesaplar sürekli kapatıldığı için, tüm kullanıcılarınız da gerçek olmalı. Bu nedenle bu takipçi sayısına henüz erişemeyen kullanıcılar paylaştıkları hikâyelere link eklemek istese de, bunu nasıl yapacağını tam olarak bilemiyor.
Bu durum pek çok kullanıcıya önemsiz bir özellik gelmekle beraber aslında böyle değil. Örnek olarak bir blog yazarıysanız, bloğunuza ziyaretçi çekebilmek için yollardan biri de hikâyelere link eklemek. Çoğu Instagram kullanıcısı, hikâyelere oldukça önem verdiği için, Instagram’da bu özellik oldukça önemlidir.  Peki, eğer on bin takipçiniz yoksa hikâyeye link nasıl eklenir?

Valheim Çekirdek ve İnce Ahşap Nasıl Elde Edilir?

Instagram’da Hikâyeye Nasıl Eklenir?

Eğer Instagram hikâyeye link eklemek istiyorsanız, ilk olarak Google Play Store’dan IGTV uygulamasını ücretsiz olarak indirerek, cihazınıza kurmanız gerekli. Ardından takip etmeniz gereken adımlar da şöyle.

  • Telefonunuzda Instagram’a giriş yapın. Ardından Insta Feed için ekranı sağa kaydırın. Yine kamera simgesine de dokunabilirsiniz.
  • Ardından açılan ekranda bir resim çekin. Arzunuza göre bir fotoğraf da çekebilirsiniz.
  • Ardından ekranda göreceğiniz link ekleme butonuna basın.
  • Açılan ekranda IGTV videosu seçeneğine dokunarak, istediğiniz IGTV videosunu belirleyin. Bundan sonra +URL butonunu bulun.
  • Takipçilerin bu linki görebilmesi için, ekranı aşağı yönde kaydırması gerekli. Bu sebeple bunu sağlamak için aşağı doğru indirmelerini isteyin.

Bundan sonra tüm yapmanız gereken ise beklemek. Paylaşımınızı gören kullanıcılar arasından ekranı aşağı kaydıran herkes, bu linki görebilecek. Bu yöntem aslında yeni olmayıp, Instagram’da pek çok kişi tarafından kullanılıyor. Genellikle aşağı yönde bir ok işareti ve “kaydır” yazısı ile paylaşılan bu gönderiler, takipçileri linki görmeye davet ediyor. Dolayısıyla hangi linki eklemek istiyorsanız, bu teknik aracılığıyla herhangi bir zorluk çekmeden ya da on bin takipçi beklemeden, dakikalar içerisinde bir gönderi hazırlayabilir, buna link ekleyerek takipçilerinizle paylaşabilirsiniz.

İnstagram İndirmek İçin Tıklayın

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Oyun Haberleri ve Hata Çözümlerini, Rehber Makaleleri ile sizleri buluşturuyor ve her şeyden ilk haberdar olmanızı sağlıyorum. Furkann.net adresinden detaylı bilgilerime erişebilirsiniz.

Yorum Yap