1. Ana Sayfa
  2. Blog
  3. GTA Online Açılma Süresi Nasıl Kısaltılır ?

GTA Online Açılma Süresi Nasıl Kısaltılır ?

featured

GTA Online Açılma Süresi Nasıl Kısaltılır

   Bir takım Grand Theft Auto oyuncusu, GTA Online’ın yükleme sürelerini %70 oranında kısalttı ve bunu nasıl başardıklarını ayrıntılı olarak açıkladılar.

   Nee.lv’de, T0ST kullanıcısı yakın zamanda PC’lerinde GTA Online’ı açmaya çalıştıklarında ve yedi yıl önce çıktığı zamanki kadar yavaş olduğunu gördüklerinde şok olduklarını açıkladı. Kullanıcı, yükleme sürelerinin neden bu kadar yavaş olabileceğini araştırmaya başladı ve birçok bilgi topladı.
T0ST’nin ana hatlarını çizdiği ilk konu CPU ile ilgili oldu. Daha sonra GTA Online’ın JSON adlı belirli bir dosya türünü okumaya çalıştığını, ancak bu dosyaları ayrıştırmak için kullandığı aracının “kötü yapılandırılmış” olduğunu keşfedettiler.
GTA Online’ı başlatırken inanılmaz derecede yavaş bir rutini var, bu oyun başlarken binlerce oyun içi öğeyi tek tek kontrol etmesinden kaynaklı. Tüm bu faktörlerin bir araya gelmesi, yüksek kaliteli bilgisayarlarda bile GTA Online’ı başlatmanın sürekli olarak bir gecikmeye yol açıyor.
T0ST, Rockstar Games’e bir düzeltme için başvurarak görevini tamamladı ve bir geliştirici tarafından yaklaşık bir gün içinde çözülebileceğini söyledi. Dahası, yükleme sürelerini önemli ölçüde kısaltmak için düzeltme önerileri bile sağladılar, ve bulgularının popülaritesi tamamen arttığı için gelecekte böyle bir şeyler daha yazabileceklerini söylediler.
Oyuncular GTA Online’ın yükleme sürelerinin, bu yılın sonlarında oyun için yerel bir PS5 bağlantı noktası geldiğinde hala o kadar kötü olup olmadığını görmek için sabırsızlanıyor.
Geçen yıl Rockstar, GTA 5 ve GTA Online için “genişletilmiş ve geliştirilmiş” bir PS5 bağlantı noktası duyurmuştu. Bu güncelleme geldiğinde oyunda büyük değişiklikler olması ümit ediliyor. Ama bize bunu zaman gösterecek.

GTA Online Açılma Süresi Nasıl Kısaltılır

GTA 5 Yapışkan Bombalar Nasıl Patlatılır

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Oyun Haberleri ve Hata Çözümlerini, Rehber Makaleleri ile sizleri buluşturuyor ve her şeyden ilk haberdar olmanızı sağlıyorum. Furkann.net adresinden detaylı bilgilerime erişebilirsiniz.

Yorum Yap