1. Ana Sayfa
  2. Blog
  3. Google Play Store Kimlik Doğrulama Sorunu

Google Play Store Kimlik Doğrulama Sorunu

featured

Google Play Store Kimlik Doğrulama Sorunu

Android akıllı telefonlarda bazı kullanıcılar, Google Play Store’a girmek istediklerinde, kimlik doğrulama sorunu ile karşılaşabiliyor. Bu durumda kullanıcılar Google Play Store’a giriş yapılamadığı için bu uygulama içerisindeki yazılım ve programlar da indirilemiyor. Peki, bu durumda ne yapmalı?

Google Hesabını Kaldırmak

Google hesabını kaldırmak, kimlik doğrulama sorununu çözebilir. Bunun için Android sistemli telefonunuzda ayarlar sekmesine giderek, görebileceğiniz hesapları seçmeniz gerekli. Bundan sonra hangi hesabınız kimlik doğrulama sorunu yaşıyorsa, bunu kaldırmanız şart. Bu işlem tamamlandıktan sonra ilgili hesabı yeniden ekleyin ve bundan sonra Google Play Store ile senkronizasyonunu sağlayın.

Google Hesabında Senkronizasyon Yapın

Google hesabında senkronizasyon yapmak da bu sorunun çözümleri arasında. Bunun için yine telefonunuzun ayarlar menüsüne giderek, hesapları seçin ve Google yazısına tıklayın. Ardından ilgili e-posta adresine girin ve “tümünü senkronize et” seçeneğine tıklayın.

Google Play Verilerini Silin

Google Play Store verilerini temizlemek de sizin için seçenekler arasında yer almakta. Bunun için telefonunuzda ayarlar menüsüne girdikten sonra uygulamalar kategorisine girerek, Google Play Store uygulamasını arayın. Ardından buraya tıklayarak, “verileri temizle” seçeneğine basın.

Yaptığınız Güncellemeleri Silin

Bazı durumlarda yapılan Google Play Store güncellemelerini kaldırmak da çözüm olabiliyor. Bunun için ayarlar sekmesi üzerinden uygulamalara girip, Google Play Store seçeneğini bulmanız gerek. Ardından burada göreceğiniz “güncellemeleri kaldır” butonuna tıklayarak, tüm güncellemeleri silebilirsiniz.
Bundan sonra Google Play Store uygulamasına girdiğinde, uygulama tüm güncellemeleri otomatik olarak yeniden yapacak. Eğer bu belirttiğimiz yöntemleri tek tek denedikten sonra sorunun çözülüp, çözülmediğine bakarak, daha kısa sürede işlemleri bitirebilirsiniz.
 

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Oyun Haberleri ve Hata Çözümlerini, Rehber Makaleleri ile sizleri buluşturuyor ve her şeyden ilk haberdar olmanızı sağlıyorum. Furkann.net adresinden detaylı bilgilerime erişebilirsiniz.

Yorum Yap