İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Blog
  3. GeForce Now Teknolojisi Chrome Tarayıcılara ve M1 Mac’lere Geliyor

GeForce Now Teknolojisi Chrome Tarayıcılara ve M1 Mac’lere Geliyor

featured

GeForce Now Teknolojisi Chrome Tarayıcılara ve M1 Mac’lere Geliyor

“En sevdiğiniz oyunları dilediğiniz gibi oynamanın çok farklı bir yolu”

    Nvidia’nın GeForce Now oyun akışı hizmeti, Chrome web tarayıcısı ve beta sürümdeki M1 Mac’ler için (XDA-Developers aracılığıyla) başlatıldı ve grafik kalitesi çok iyi olan, bilgisayarı yoran ve çok iyi sisteme ihtiyaç duyan oyunları açamayacak olan bilgisayar ve laptoplarda oynanabilmesini sağladı. Chrome tarayıcı sürümünü bir Mac ve Windows 10 PC’de test ettik ve sorunsuz çalışıyor gibi görünüyor.
GeForce Now Teknolojisi halihazırda Windows 10 ve Android cihazlar için uygulamalara sahipti, ancak 2020 yılının Ağustos ayında Chromebook’lar için beta lansmanı ile daha da geniş bir kitleye yayıldı ve ardından Stadia’yı iOS cihazlarına geçerek oyun oynamanıza olanak tanıyan bir web uygulaması çözümü ile devam ettirdi.
Artık teorik olarak, bir Chrome tarayıcısına sahip olan herkes, zayıf bir dizüstü bilgisayarda bile GeForce Now‘ın sitesine gidip bir hesap oluşturarak dilediği gibi oyun oynamaya başlayabilir. Veya yeni bir M1 Mac kullanıyorsanız, GeForce Now‘ın bu yeni sürümü için sürüm notlarına göre seçebileceğiniz bir uygulama aracılığıyla da oynayabilirsiniz. Nvidia’nın güncelleme akışı her oyun için yeni bir kısayol oluşturabilmenizi, arkadaşlarınızı doğrudan kendi oyununuza davet edebilmenizi, ve tarayıcıların optimizasyonunu arttırmayı sağlar.
Google Stadia ve Amazon Luna gibi, GeForce Now da aslında oyunlarınızı oynayabilmek için “kiraladığınız” buluttaki bir bilgisayardır. Bir fare ve klavye, oyun kumandası, hatta kablosuz bir kulaklıkla oynayabilirsiniz. Tüm bu ekipmanlar Chrome’da sorunsuz olarak çalıştı. Şu anda bir Chromium tarayıcısı olmasına rağmen Microsoft Edge’de şu anda bu uygulamanın desteklenmediğini belirtmek gerekir.
GeForce Now bu hizmeti tabi ki tek başına sağlamıyor. Hizmetin Steam entegrasyonu var, bu nedenle hizmet aracılığıyla oyun oynamak için şu anda sahip olduğunuz PC oyunlarının kilidini açabilirsiniz, ancak oyun geliştiricilerinin bu platforma izin vermesi gerektiğinden her oyunu oynayamayabilirsiniz. GeForce Now’un rakibi Google Stadia, daha detaycı bir şekilde seçilmiş oyunlardan oluşan daha küçük bir kitaplığa sahip olsa da, genellikle şu anda Nvidia’nın sunduğundan daha kaliteli bir oyun sunduğunu söylemek yanlış olmaz.
En iyi Oyun Haberleri ve Dahası için Bizleri Takip Edin
Şubat 2021 Xbox Platformuna Çıkacak 5 Harika Ücretsiz Oyun
Uygun Fiyat ile Oyun Satın almak için Tıklayın

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Oyun Haberleri ve Hata Çözümlerini, Rehber Makaleleri ile sizleri buluşturuyor ve her şeyden ilk haberdar olmanızı sağlıyorum. Furkann.net adresinden detaylı bilgilerime erişebilirsiniz.

Yorum Yap