1. Ana Sayfa
  2. Blog
  3. Cyberpunk 2077 Güncellemesi Yakında Geliyor

Cyberpunk 2077 Güncellemesi Yakında Geliyor

featured

 

Cyberpunk 2077 Güncellemesi Yakında Geliyor

Cyberpunk 2077’nin kötü tanıtımının ardından CD Projekt Red, ilk büyük güncellemeyi önümüzdeki 10 gün içinde yayınlayacağını söyledi. Bugün yayınlanan bir videoda, kurucu ortak Marcin Iwinski oyunculara bir mea culpa (sorunları üstlendiğine dair bir belge) yayınladı, kendisinin ve yönetim kurulu üyelerinin oyunun hatalı piyasaya sürülmesinde rol oynadıklarını söyledi. Iwinski, “Lütfen oyun hataları yüzünden hiçbir ekibimizi yargılamayın” ifadelerini kullandı.
Cyberpunk 2077, 10 Aralık 2020’de oyun içi hatalar ile piyasaya çıktı. Oyunun PC sürümü çoğunlukla eleştirmenler tarafından övülürken, konsol oyuncuları- özellikle eski nesil konsollarda oynayanlar- oyun içi hatalarla, fps sorunlarıyla ve daha pek çok şeyle karşılaştığını dile getirdi. Oyunun yayınlanmasından bir hafta sonra, Sony, Cyberpunk’ı PlayStation Store’dan geri çekti ve oyunculara geri ödeme yapmaya başladı. Bir yatırımcı, kötü tanıtım nedeniyle CD Projekt Red’e dava açtı. Bugün, oyunun PC versiyonunu neredeyse yarı fiyatına satın alabilirsiniz.
Geçtiğimiz günlerde yayınlanan beş dakikalık videoda Iwinski, “PC sürümündeki iyi incelemelere rağmen, Cyberpunk 2077’nin konsol sürümü, karşılamasını istediğimiz kalite standardını karşılayamadı.Ben ve tüm geliştirici ekibi bunun için çok üzgünüz.“ ifadelerini kullandı. Iwinski, oyunun açık dünyasının ne kadar büyük ve kapsamlı olduğuna dikkat çekerken COVID nedeni ile bu süreç boyunca evden çalışmanın zorluğuna da dikkat çekti. Ayrıca videoda “Söz verdiğim tarihte teslim edebileceğimize gerçekten inandık” ifadelerini kullandı.
CD Projekt Red, resmi sitesinin SSS (sıkça sorulan sorular) bölümünde durumu özetledi. Oyunun PC sürümü ile eski nesil konsollar arasındaki kalite farkına yanıt olarak geliştirici firma, önce oyunun PC versiyonunda çok iyi gözükmesini, daha sonra konsol kısmına uyarladıklarını ve bunun, işi çok karmaşık bir hale getirdiğini söyledi. İlk başlarda bunun çok da zor gözükmediğini söyleyen firma, daha sonra bunun ne kadar zor olduğunun farkına vardıklarının ama artık geri dönemeyecekleri bir durumda olduklarını dile getirdi.
Gelecekte, CD Projekt Red, “hataları ve çökmeleri gidermeye kararlı olduğunu ve platformdan bağımsız olarak oyundan keyif aldığınızdan emin olmak için gelecekteki güncellemelerle oyunu geliştirmeye ve çalışmaya devam edeceğini” söyledi. Bu karar, görünüşe göre oyunun bu yıl piyasaya sürülmesi planlanan ücretsiz DLC’sini de etkileyecek gibi duruyor.
Oyunun dijital mağazalara geri dönmesine gelecek olursak, geliştirici firma düzeltmeler ve güncellemeler üzerinde çalıştığını ve Cyberpunk 2077’yi mümkün olan en kısa sürede PlayStation Store’a geri getirmek için Sony ile birlikte çalıştığının haberini bizlere verdi. Cyberpunk 2077 Güncellemesi
Buna Benzer Haber: Ubisoft Açık Dünya Star Wars Oyunu Geliştiriyor

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Oyun Haberleri ve Hata Çözümlerini, Rehber Makaleleri ile sizleri buluşturuyor ve her şeyden ilk haberdar olmanızı sağlıyorum. Furkann.net adresinden detaylı bilgilerime erişebilirsiniz.

Yorum Yap