İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İncelemeler
  3. Call of Duty Oyunlarından En İyileri

Call of Duty Oyunlarından En İyileri

featured

Muhtemelen birçok insan, serinin oyunlarından bir tanesini de olsa oynamıştır. Call of Duty, iyi oyunlara da ev sahipliği yapıyor kötü oyunlara da. Bu sebeple bu oyun üzerinden farklı listeler çıkarmak mümkün gibi duruyor. Ama bildiğiniz üzere beğeni olgusu kişiden kişiye değişiklik gösterir. Bu sebeple birinin sevdiği oyunu, başka biri sevmeyebilir. Biz de daha çok kişisel görüşlerimizden yola çıkarak sizlere Call of Duty Oyunlarından En İyilerinden oluşan bir liste hazırladık. Ama bu listenin bireysel beğeni ile oluşturulmuş bir liste olduğunu unutmayın. Fakat bir dipnot düşmekte fayda var. Listede iyi oyunlar bulunsa da diğerlerine nazaran kötü diyebileceğimiz oyunlar da var. O halde listemizi sizlere sunabiliriz:
Call of Duty: Modern Warfare 2

Bu oyun, senaryosu ile insanları hem mutlu ediyor hem de sinirlendiriyor. Yani birden fazla duygu bir anda yaşanabiliyor. Ayrıca oyunun çoklu modu da şahane! Call of Duty oyununu bilen ve oynayan birçok insan muhakkak ki bu oyunu da oynamıştır. Çünkü bazı oyunlar klasikleşir. Call of Duty: Modern Warfare 2 oyunu da bu oyunlardan bir tanesi. Oyunda yer alan karakterler ve haritalar, oldukça iyi bir şekilde tasarlanmış.
 
 

Call of Duty: WWII
Call of Duty: WWII, serinin en iyi oyunlarından bir tanesi. Ayrıca bu oyun, 2017 yılında çıktı. Oyunda yer alan zombi modu, birçok insan tarafından beğenilen bir mod. Öte yandan oyunun senaryo modu da bir o kadar keyifli. Bu şekilde başarılı oyunlar olduğunda, insan gerçek anlamda oyun oynadığını anlıyor. Call of Duty: WWII oyununun çoklu oyuncu modu ise klasik bir Call of Duty.

Call of Duty 4: Modern Warfare

Muazzam karakterlere sahip olan bu oyun, güzel bir üçlemenin başlangıcı niteliğinde. Oyunun senaryo modu ile çoklu oyuncu modu, oldukça keyifli.
 
 
Call of Duty: Black Ops II
Black Ops serisinde yer alan oyunlar içerisinde en kaliteli senaryoya sahip oyun Call of Duty: Black Ops 2 olsa gerek. Fakat bu oyunun çoklu oyuncu modu ve zombi modu pek de iyi değil. Bu oyunda aslında ayaklarımız yere basıyor. Bu nedenle oyun, oldukça sevildi.
Call of Duty: Infinite Warfare
Kısa bir senaryoya sahip olan bu oyun, en başarılı oyunlardan bir tanesi olarak listede yerini almış oldu. Ayrıca fazla teknolojinin olmadığı oyun, aşırı teknolojiden hoşlanmayan insanlar tarafından oldukça seviliyor. Oyunda yer alan gezegen manzaraları, Destiny oyunu ile yarışacak bir niteliğe sahip. Zombi oyun modu başarılı olsa da çoklu oyuncu modu pek de başarılı değil.
Call of Duty: Black Ops III
Bu oyunda yer alan çoklu oyuncu modu ile zombi modu, gerçekten çok başarılı. Call of Duty: Black Ops III, sahip olduğu modlar ile ön planda yer alıyor. Call of Duty’nin klasikleşmiş özellikleri ile teknolojik özellikleri bir potada eriten bu oyun silah kaplamaları, özelleştirmeleri  ve karakter sınıfları ile çok başarılı bir oyun.

Call of Duty

Tüm serinin başlamasını sağlayan oyun Call of Duty’dir. Zamanın teknolojisine göre oluşturulmuş bulunan bu oyunda yer alan karakterler, yapay zeka gelişmiş değildi ve oyuncular için yeterli özelliklere sahip değildi. Bunlara rağmen oyuncuların buna benzer oyunlara ihtiyacı vardı. Bu sebeple Call of Duty, insanlardaki bu ihtiyacı gidermiş oldu ve arkasından oldukça gelişmiş bir serinin gelmesini sağladı. Bu anlamda Call of Duty, gerçekten özel bir yerde duracak bir oyun.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Oyun Haberleri ve Hata Çözümlerini, Rehber Makaleleri ile sizleri buluşturuyor ve her şeyden ilk haberdar olmanızı sağlıyorum. Furkann.net adresinden detaylı bilgilerime erişebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. en sevdiğim oyun

  2. 5 ay önce

    mw2 de 3. bölümü bir türlü geçemiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir