1. Ana Sayfa
  2. Hata Çözümleri
  3. Android Process Media İşlemi Durduruldu Hatası

Android Process Media İşlemi Durduruldu Hatası

featured

Android Process Media İşlemi Durduruldu Hatası Android işletim sistemli akıllı telefon kullanıcıları, zaman zaman bazı hatalar nedeniyle zor anlar yaşayabiliyor. Bunlardan en çok karşılaşılan hata ise Android Process Media. Bu hatanın sebeplerine bakacak olduğumuzda firmware güncellemesi esnasında sorun yaşanmış olması, custom ROM, Titanium Backup gibi programlar vasıtasıyla bir yedek almak ve sonra bunu geri yüklemek, download manager problemleri ve media storage sorunları sayılabilir. Bunların giderilmesinde bazı çözüm önerileri mevcut olmakla birlikte, en baştan sorunun kesin çözümü hiçbir zaman garanti değil.

Android Process Media Hatası Çözümleri

Eğer bu hatayı alıyorsanız, cep telefonunuzda ayarlar menüsünü açarak, Apps (uygulamalar) adlı sekmeye girmek. Ancak bazı telefonlarda bu sekmenin ismi farklı da olabiliyor. Gelen ekranda Google Services Framework seçeneğine dokunduktan sonra, ilk önce Storage butonu, ardından Manage Space butonunu dokunun. En son da clear all data butonuna tıklamanız gerek. Bundan sonra Google Play uygulamasını da aynı ekranda bularak, aynı işlemleri tekrar yapın. Bundan sonra Google Services Framework’e yeniden dönün ve ilk olarak Force Stop (durdurmaya zorla), ardından da clear cache düğmelerini kullanın.
Ardından Google Play uygulamasını açın. Burada bir hata aldığınızda, OK butonuna basarak, telefonunuzu yeniden başlatın. Cihaz kendine geldiğinde Google Play Services kısmına yeniden gelin ve çalışma durumunu kontrol edin. Aktif durumda değilse, aktif yapın ve sorunun devam edip, etmediğini kontrol edin.
Android Process Media İşlemi Durduruldu Hatası çözülmemişse, bu sefer telefonunuzun ayarlar kısmından, hesaplar sekmesine gelin ve bunun altında bulunan Google seçeneğini dokunun. Açılan ekranda yapılan senkronizasyonu kapatın. Ardından yine ayarlar menüsü altından Apps (uygulamalar) sekmesine gelin ve ekranın sağ üst köşesinde göreceğiniz düğmeye dokunun. Üç nokta olan bu nokta, yeni bir liste açacak ve burada Show System seçeneği de görünür hale gelecek. Bu seçeneğe dokunduktan sonra, Media Storage uygulamasını tespit ederek, üzerine tıklayın. Ardından storage seçeneğine tıklayın ve clear data düğmesine basın ve uygulamayı sonlandır butonuna basın. Bu işlemin aynısını Download Manager için tekrar yapın.
Bundan sonra tek yapmanız gereken, telefonu kapatmak. Yaklaşık 1-2 dakika gibi bir süre bekledikten sonra yeniden açarsanız, gerekli çözüme kavuşmuş olacaksınız. Bundan sonra ayarlar menüsünden yaptığınız tüm değişiklikleri geri alın.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Oyun Haberleri ve Hata Çözümlerini, Rehber Makaleleri ile sizleri buluşturuyor ve her şeyden ilk haberdar olmanızı sağlıyorum. Furkann.net adresinden detaylı bilgilerime erişebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. Teşekkürler sayenizde 30 saniyede hallettim

  2. merhaba
    Service kısmından sonra Manage Space butonu bende görünmüyor sebebi nedir ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir