İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Blog
  3. Amazon’un Yeni MMO Oyunu New World Ağustos’ta Çıkacak

Amazon’un Yeni MMO Oyunu New World Ağustos’ta Çıkacak

featured

Amazon’un Yeni MMO Oyunu Ağustos’ta Çıkacak

“Yeni bir MMO oyunu çıkaracak olan Amazon Game Studios, yeni oyun için yeni ayrıntılar ve iyileştirmelerin duyurusunun yanı sıra oyun çıkış tarihinin ertelendiğini duyurdu.”

   Oyun piyasasına giriş yaptıktan sonra, Amazon Game Studios birçok aksilikler ve hayal kırıklıklarına şahid oldu. Şimdiye kadar şirket başarılı bir oyun üretmedi ve oyun namına, oyuncu kitlesi bulamayan bir karakter avcısı olan Crucible oyununu tamamen rafa kaldırdı. Aslında, oyunun lansmanından sonra,geliştirici Crucible’ı tekrar kapalı betaya taşıdı, ancak sonuçta birkaç ay sonra tamamen kapattı.
Yine de, Amazon Game Studios’un umutları bir hayatta kalma oyunu ve MMORPG kategorisinde kendini gösteren bir oyuna bağlı. Oyunda 17. Yüzyıldaki karakterleri canlandıran oyuncular, kurgusal Aeternum adasını keşfedecek ve savaşacak. Oyunun çıkış tarihi ilk başta 2020 yılının Ağustos ayında olarak düşünülmüştü ama maalesef oyun o zaman piyasaya çıkamamıştı.
Oyun, stüdyoyu evden çalışmaya zorlayan COVID salgınının bir sonucu olarak birçok erteleme aldı. En son erteleme duyurusunun ardından birkaç ay boyunca karanlıkta kalan Amazon, nihayet beklenen MMO’su hakkında bir güncelleme yaptı, ancak haberler oyunun yakın tarihte çıkmasını ümit edenler için o kadar da iyi değil.
Yönetmen Scot Lane’in oyunun web sitesinde yeni bir geliştirme güncellemesinde Amazon, oyunun öngörülen İlkbahar 2021’de çıkış yapamayacağını açıkladı. Bunun yerine, oyun 31 Ağustos 2021’e ertelendi, böylece ekip oyunu iyileştirmek için çalışmaya devam edebilir.
Yapılan açıklama aslında o kadar da kötü bir haber değildi. Oyuncuların geri bildirimleri sayesinde Ağustos 2020’deki Önizleme Etkinliği stüdyo için son derece faydalı oldu. Buna dayanarak, stüdyo zaten oyunda iyileştirilmiş savaş, genişleyen silah ve zırh çeşitliliği dahil olmak üzere önemli değişiklikler yaptı, üretim sistemini elden geçirdi, ve oyunun ortasına ve sonuna içerik eklemeye devam etti. Sadece bu değil, oyuna balıkçılık eklendi ve harita, Reekwater adlı yeni bir bölgeyi içerecek şekilde genişletildi.
Ayrıca New World, 30 Mart’ta AB’ye özel sunucular eklenerek önümüzdeki birkaç ay boyunca Alpha testine devam etmeyi planlıyor. Stüdyo ayrıca 20v20 içeren oyunu ön sipariş verenler için 20 Temmuz’da bir kapalı beta testi hazırlıyor. Outpost Rush adlı savaşlar, Expeditions adlı 5 oyunculu maceralar, ve Ebonscale Reach adlı yepyeni bir oyun sonu bölgeside oyun eklenenler arasında.
Amazon kadar büyük ve kaynak zengini bir şirket için oyun yapmakta neden bu kadar zorlandıkları kafa karıştırıcı oldu. Yeni gelişmeler, genel bir oyun tasarımı bilgisi eksikliğinin yanı sıra cinsiyetçilik içeren bir stüdyo oluğunu göstermişti. Ancak, ayrılan Jeff Bezos’un yerini devralan yeni CEO Andy Jassy ile bu tarz kötü gelişmelerin önü kesilmiş oldu.

Amazon’un Yeni MMO Oyunu New World & Oyun Haberleri için takip edin!

PS5 mi Xbox Series X mi ?

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Oyun Haberleri ve Hata Çözümlerini, Rehber Makaleleri ile sizleri buluşturuyor ve her şeyden ilk haberdar olmanızı sağlıyorum. Furkann.net adresinden detaylı bilgilerime erişebilirsiniz.

Yorum Yap