1. Ana Sayfa
  2. Blog
  3. Amazon Yeni CEO’su Oyun Geliştirme Planları Olduğunu Duyurdu

Amazon Yeni CEO’su Oyun Geliştirme Planları Olduğunu Duyurdu

featured

Amazon Yeni CEO’su Oyun Geliştirme Planları Olduğunu Duyurdu

“Amazon yeni CEO’su, şirketin oyun bölümüne bağlı olduğunu doğruladı ve başarının oyun stüdyosu için çok yakın olduğunu düşündüğünü iddia etti.”

   Bloomberg’in yakın tarihli bir raporu aracılığıyla paylaşılan Amazon Game Studios’un oyun alanındaki başarısızlığı, şirket içindeki çalışanların kötü çalışma ortamlarının hesaplarını paylaştığı ve daha üst düzey çalışanların oyunda deneyimsiz olduğu son zamanlarda sektör için büyük bir odak noktası oldu. En endişe verici suçlama, Amazon’un kadın geliştiricilerin baltalandığı ve promosyonların göz ardı edildiği bir “kardeş kültürü” ortamına ev sahipliği yapmasıydı.
Rapor yakında eski Amazon CEO’su olacak Jeff Bezos’un görevinden çekileceğine dair son haberlerin ardından, şirketin yeni başkanı Andy Jassy, oyun bölümüne olan bağlılığını yeniden teyit etmek istiyor gibi göründüğünü söyledi. Jassy’den Amazon Game Studios çalışanlarına gönderilen bir e-postayı ele geçirmeyi başaran Bloomberg tarafından bildirildi. Gelecekteki CEO, ekibe bu yaz yeni görevini üstlendiğinde destek sunmaya devam edeceğini garanti etmek için uzandı.
Yayına göre Jassy, şirketin oyun arayışlarının başında olan Mike Frazzini’ye tam destek sunarak başlıyor. Frazzini, orijinal Bloomberg raporundan bu yana, stüdyonun kıdemli üyesinin daha önce hiç video oyunlarında çalışmamış olması ve iddiaya göre personelin gerçekçi olmayan beklentilerini belirlemesi ile tartışmalı bir figür olmuştu.
CEO daha sonra Amazon’un şu ana kadar başarısız olan projelerini kast ediyor ve “AGS’de henüz tutarlı bir şekilde başarılı olamamış olsak da, orada kalırsak başaracağımıza inanıyorum” dedi. Stüdyo için parlak bir gelecek gördüğünü ve önümüzdeki yıllarda bu bölümü desteklemeye kararlı olduğunu söyledi.
Kardeş kültürü suçlamaları ve stüdyodaki kadınlara yönelik muamele hakkında konuşan Mike Frazzini, Amazon’da kadın düşmanı bir çalışma ortamının kabul edilmeyeceği konusunda kararlı bir tavır alarak ekibe kendi ağzından bir e-posta gönderdiğini açıkladı. Frazzini, “Bu tür davranışlara karşı sıfır toleransımız var” diye ekledi.
Amazon, MMO New World’ün bu yılın sonlarında düşmesi planlanan birkaç proje üzerinde hala çalışıyor. 17. yüzyılın ortalarında Colonial America’ya dayanan bir fantezi dünyasında geçen oyun, oyuncuların canavarlarla ve diğer mistik tehditlerle savaşırken bu gizemli yeni topraklarda hayatta kalmak için çabalamasını konu alacak.
Ekibin ayrıca eserlerde bir Yüzüklerin Efendisi MMO’su olduğu iddia ediliyor, ancak oyun hakkında çok az şey paylaşılıyor. İlk söylentiler, henüz hiçbir şey onaylanmasa da, gelecek yıl piyasaya sürüleceğine işaret ediyor gibi görünüyor.
Twitch Öngörü Nasıl Yapılır
Sağlık Sitemizden : Daha Akıllı Bir Bebeğin 5 Sırrı

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Oyun Haberleri ve Hata Çözümlerini, Rehber Makaleleri ile sizleri buluşturuyor ve her şeyden ilk haberdar olmanızı sağlıyorum. Furkann.net adresinden detaylı bilgilerime erişebilirsiniz.

Yorum Yap